Person Details

Birthday: 1975-05-08 12:16:30

Aliases: Μεχμέτ Γκιουνσούρ

Gender: Male

Place of birth: İstanbul,Türkiye

Homepage:

Movie Involvements: 9

TV Involvements: 7


Most Famous Work

Biography

(d. 8 Mayıs 1975 İstanbul) Türk sinema ve dizi oyuncusu. Oyunculuğa 7 yaşında çeşitli reklam filmlerinde oynayarak başladı. 12'sinde Okan Uysaler'in yönettiği Geçmiş Bahar Mimozaları adlı dizide Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Müşfik Kenter gibi oyuncularla rol aldı. O yıllarda oyunculuk onun için bir hobiydi. Diğer bir hobisi de müzikti. Uzun bir süre Dawn adlı bir grupta şarkı söyledi. Eğitimine ise İtalyan Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde devam etti. Dört yıl boyunca Taksim'de bir lokantada işletmecilik yapan Günsur'un kendini Türkiye'ye tanıtması Ferzan Özpetek'in Hamam filmiyle oldu. Bu filmle birlikte oyunculuğu meslek olarak seçti. Hamam filminin ardından İtalya'ya yerleşen ve mesleğine orada da devam eden oyuncu İtalya'da çok sevilen biri haline geldi. Ailesi "Yugoslavya" (Arnavutluk) göçmenidir ve "The Italian" adlı filmde "Arnavut" bir genci canlandırmıştır. Senenin 4 ayını Yugoslavya'da geçirdiğini bir röportajında belirtmiştir[1]. Evlidir ve Ali adında bir oğlu ve Maya adında bir kızı vardır.

Most Famous Work

Magnificent Century
Average
8

Magnificent Century

(2011) Şehzade Mustafa
The Gift
Average
8

The Gift

(2019) Erhan
Bıçak Sırtı
Average
5

Bıçak Sırtı

(2007) Mehmet Ertugrul
Fi
Average
7

Fi

(2017) Deniz
Red Istanbul
Average
5

Red Istanbul

(2017) Yusuf
Steam: The Turkish Bath
Average
7

Steam: The Turkish Bath

(1997) Mehmet
Love Likes Coincidences
Average
7

Love Likes Coincidences

(2011) Özgür
Excellent King
Average
0

Excellent King

(2019) Şehzade Mustafa

Join the discussion

Please Log in to comment